Antalya Ben AldırmaBurun EstetiğiDudak Dolgusu Tourisme Dentaire

the complete picture
We build websites, responsive mobile sites, mobile apps, social networks, SEO and PPC campaigns, and many of the digital tools that people use daily - we understand how these pieces fit together to form a cohesive identity and brand strategy across multiple platforms.

 

Medlife Estetik Poliklinikleri - Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatı, dünyada kadınların da erkeklerin de en çok yaptırdığı operasyon. Bunun nedeni burnun yüzün tam ortasında olması ve en ufak hata veya oransızlığın bile dikkati çekmesi. Burunda yapılacak düzeltme ise yüz görümünü son derece olumlu etkiliyor. Güzel burun estetiği, hokka burun değil, doğuştan gelen güzel burun gibi kişinin kemik ve kıkırdak yapısına uygun, normal anatomiyi bozmadan sadece kusurların giderildiği bir operasyon olmalıdır.

           Burun estetiğinde altın kurallar yerini, düzgün uyumlu, ışık oyunlarıyla doğallaştırılmış ve kaş-göz uyumunu iyice ortaya çıkaran operasyonlara bıraktı. Son gelişmelerle birlikte burun estetiğinde artık detayları, dolayısıyla da mükemmelliği hedefleyen cerrahların sadece iki boyutlu görünüm yerine üç boyutlu bakıştaki ince detayları uygulamalarına yansıtıyorlar. Bu durum düzgün, simetrik, yüze uyumlu, dışarıdan bakıldığında ameliyat yapıldığı belli olmayan, uygun uzunluk ve yükseklikte, kaş ve göz uyumunu iyice belirginleştiren, hoş bir görüntü meydana getiriyor.Daha önce ideal burun denildiğinde altın oranlar uygulanırdı, ancak şimdi bu oranlara uygun burunların her zaman doğal durmadığı görülüyor.

           Tıp derslerinde okutulan operasyonlarda ideal burun şu şekilde tarif ediliyordu: Yeni oluşturulan burun yüz üzerinde oluşturduğu hatlar ile öyle bir dengede olmalı ki; hiçbir zaman göz ve yüze ait diğer görünümler içerisinde öne çıkmamalıdır. Önceden kullanılan bu tekniklerin burnun üst, orta ve alt kısımlarında bir uyumsuzluğa yol açarak doğal olmayan, burun ucunun fazlaca daraldığı, çimdiklenmiş, mandalla sıkılmış ya da asimetrik bir burun ucunun oluşmasına sebep olabiliyordu. Ancak estetikteki son gelişmeler bu standartların yetersizliğini ortaya koydu. Son gelişmelerle birlikte burun estetiğinde artık detayları, dolayısıyla da mükemmelliği hedefleyen cerrahların sadece iki boyutlu görünüm yerine üç boyutlu bakıştaki ince detayları uygulamalarına yansıtıyorlar.

           Burun yüzde en çok göze çarpan organdır. Bu yüzden yüzle olan uyum için, alın ve çene profilin uyumunu beraberce sağlar. Örneğin; çenesi geride olan bir yüzde yapacağımız estetik burun, o kişide arzu ettiğimiz güzelliği sağlayamaz. Hasta yardımcı kontur düzeltmeleriyle çok daha güzel duruma gelir. Ayrıca yüzdeki üst çene yapısı ve orta yüzün çökük olması da kişiye yorgun ve sağlıksız bir görünüm verebilir. Bu kişilerde elmacık kemikleri ve orta yüzde yapılacak kontur düzeltmeleri, inanılmaz farklılıklar gösterip, hem hastanın kendisini hem de çevresini şaşırtır.

          Estetikte iki temel kural oran ve simetridir. Simetrik olmayan şeyler bize estetik gelmez. Estetik yüzde alın, orta yüz ve alt yüz oranı, bunların birbirine eşit olması gerek. Burun yüzünüzün 1 / 3′ünü geçerse o zaman uyum kayboluyor. Gözün iç köşesinden çekilen hattın dışında çıkan burun büyük sayılır. Burnun ucundaki çıkıntılar, gölgeler, kenarlar estetiği belirleyen şeylerdir.

          Kadın ve erkekteki estetik unsurlar farklıdır.Mesela kadın ve erkek burnu arasında estetik fark olduğunu gözden kaçıran cerrahlar olduğundan birçok erkek hasta yapılan işlemden memnun kalmayabilir. O yüzden bir erkeğin burnu kadına göre daha büyük ve düz olmalı. Dudağın üst kısmı ile burunun açısı 90 derece olmalı. Kadında ise bu açı 110 derece. Bundan fazlası komik durur.

Burun Ameliyatı Süreci

Kişi ameliyat olacağı sabah aç karnına banyo yapmış olarak hastaneye yatırılır. Ameliyat burun deliklerinin içinden yapıldığından herhangi bir iz söz konusu değildir.Açık rinoplasty yapılıyorsa burun altında belirsiz bir iz olabilir. Ameliyat burnun durumuna göre 30 dk - 1 saat sürebilir. Eğer kişide nefes problemi varsa (devilasyon, et, kemik) estetik ile birlikte bunların düzeltilmesi gerekir. Estetik operasyon ise burun sırtındaki kemik törpülenerek başlanır,eğer burun ucu kalın ise inceltilir düşük ise kaldırılır burun içine tampon, dışına kalıp konarak ameliyata son verilir. Hasta 2-3 saat hastanede yatırıldıktan sonra taburcu ediliyor. Fazla ağrı olmaz ilk günlerde ağızdan alınan ağrı kesicilerle ağrı önlenir. Hasta 2 hafta sonra tamamen normal yaşantısına döner. Ameliyat sonrası herhangi bir iz kalmaz.

          Estetik kaygılarla ameliyat olmak isteyen hastaların bu isteklerinin temelinde bir takım psikolojik sorunların olduğu durumlar da söz konusu olabiliyor. Esas sorun psikolojik ise kişiye psikoloğa ya da psikiyatriste gitmesi önerilmelidir.
Estetik operasyon korkusunu yendikten sonra sürekli ameliyat masasına yatmak gibi bir bağımlılık oluşmuşsa altında psikolojik veya mesleki bir neden olabilir. Örneğin bazı sahne sanatçıları görüntülerine önem vermek zorunda olduklarından daima mükemmeli aramaktadırlar. Bu arayış hastalık derecesine gelmediği sürece normaldir.

           Asimetri, fazla oymak, az oymak (yeterince törpülememek), yapılan burnun yüzle orantılı olmaması burun estetiğinde en sık yapılan hatalardandır

Yüze Gidecek Burun Seçimi Nasıl Yapılıyor

Dijital kameralar ve bilgisayarlardaki image programları bize, yüze gidecek ideal burnu bulmak konusunda yardımcı oluyor. Şöyle ki; kişinin karşıdan ve profilden çekilen resimleri image programında çeşitli şekillerde düzeltilerek hem yüze en uygun burun bulunuyor hem de ameliyat olacak kişiye ameliyattan sonra nasıl bir buruna sahip olacağı gösterilmiş oluyor. Ayrıca bu arada hastanın tercihi de değerlendirilerek doktor tarafından gerekli bilgiler veriliyor ve birlikte yapılacak şekil hakkında karar veriliyor.

Burun Estetiği Antalya | Antalya Koltuk Altı Botoks | Ameliyatsız Yüz Germe

Medlife Estetik Poliklinikleri - Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.