Antalya Ben AldırmaBurun EstetiğiDudak Dolgusu Tourisme Dentaire

the complete picture
We build websites, responsive mobile sites, mobile apps, social networks, SEO and PPC campaigns, and many of the digital tools that people use daily - we understand how these pieces fit together to form a cohesive identity and brand strategy across multiple platforms.

Antalya Ben Aldırma, Lazerle Ben Aldırma, Ben Aldırma Fiyatları, Leke Tedavisi

Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Yüz ve Vücut Benleri Hakkında Bilgiler


Benler, hem yüz alanında hem de vücutta olan, renkleri ten renginden daha koyu olmakla beraber farklılaşabilen iyi huylu tümörlerdir. Genellikle benlerin bir zararı olmaz fakat bazı olaylarda vücuttan alınması lazım olabilir. Sağlığa hiç bir zararları olmadığı için tedavi edilmelerine de lüzum yoktur. Zira halk arasıda benler bir cilt problemi olarak da görülmez. Birtakım benler değişik olasılıklar içerebilir. Bu olayda alınması mutlaka gerekir. Bazen görüntü yönünden kişide tedirginlık uyandıran benlerin de alınması lazım olabilir.


Yüz ve Vücut Benleri Nasıl Alınır?


Nevüs olarak isimlendirilen yüz ve vücut benlerinin alınması cerrahi bir operasyon olsa da gerçekte cerrahi bir operasyon değildir. Steril bir ortamda, basit ve çabuk bir biçimde benler vücuttan alınabilir. Bu uygulama hijyenik bir muayene ortamında dahi basitçe tatbik edilir. Ben kenarına ufak bir kesi tatbik edilir ve nevüs dokusu alınır. Vücuttaki benlerin alınmasının kansere sebep olduğu net olarak söylentiden oluşmaktadır. Şayet ben kanserli ise yani kötü huylu bir tümörse vücuttan çıkarılıp çıkarılmaması emniyetli olmaz. Kişide zaten kanser mevcut demektir. Fakat iyi huylu bir benin vücuttan alınması asla cilt kanserine veya diğer bir kansere sebebiyet vermez. Yalnız tek bir seans içinde birden fazla sayıda ben vücuttan alınabilir. Tek bir ben alınması için de cerrahi uygulama yapılabilir. Kliniğimizde kanserli ben alımı da yapılmaktadır. Alınan ben patolojik araştırmaya gönderilebilir ve kanser tedavisi plmanaasının bu doğrultuda gerçekleştirilmesi elde edilebilir.

Yüz ve vücut benlerini aldırınca iz durur mı?

Belirsiz bir iz kalabilir. Fakat bu iz zaman içinde ten rengini alacaktır.

Ben aldırmak vücuttaki ben sayısında çoğalmaya sebep olur mu?

Benin vücuttan alınması ben çoğalmasına sebep olmaz. Farklı sebeplerle yeni benler oluşabilir.

Aldırılan benin yerinde tekrardan ben çıkar mı?

Çok oluşan bir olay değildir.

Yüz ve vücut beni alınması acı verir mi?

Lokal anestezi yapıldığından acı hissedilmez.

Yüz ve vücut benleri çıkarıldığında acı, sızı oluşur mu?

Bu uygulama sonrasında acı, sızı olmaz, basit bir operasyondur.

Benlerin tehlikeli olup olmadığını nasıl bilebilirim?

Vücudunuzdaki benlerin kesinlikle estetik doktoru tarafından kontrol edilmesini sağlayın.

Çok ufak ebattaki benler alınabilir mi?

Kuşkusuz. Milimetrik benler de vücuttan alınabilir.

Ben aldırma uygulaması hastanede yatışı ihtiyaç duyar mi?

Hayır. Aynı gün hasta günlük yaşamına geri gidebilir.

Her ben vücuttan alınır mı?

Türü ne olursa olsun, tüm benler vücuttan alınabilir.

Yüz ve Vücut Beni Neden Alınır?

Pek çok sebepe göre benlerin vücuttan alınması arzu edilebilir veya lazım olabilir. En çok kullanılmış sebep ise bireyin beni veya benleri bedeninde görmek istememesidir. Bilhassa yüz alanı, boyun, kollar ve bacaklar gibi dışarıdan görünebilen benler kişide tedirginlık yaratabilir. Bu nedenle alınması isteği doğabilir. Bunun dışında kanser şüphesinin bulunması olayında da benlerin alınması lazım olabilir. Patolojik araştırma için benin alınması önem arz eder. Birtakım olaylarda da ben üstünde farklılık meydana gelir. Bu farklılık hekim tarafından şüpheli bulunursa, kanser olmaması sebepiyle yani önlem olarak benin alınması arzu edilebilir.

Yüz ve Vücut Beni Aldırma Fiyatları
Ben çok değişik formlarda vücutta oluşabilir. Et beni olarak isimlendirilen daha fazla hacimli benlerin yanı sıra pürüzsüz de olsa cilt üstünde leke görüntüsünde oluşan ben çeşitleri de vardır. Vücuttan alınması istenen benin olayına, tipine ve vücudun hangi alanında yer aldığına göre yüz ve vücut beni aldırma fiyatı değişecektir. Öncelikle ben aldırmak isteyen bireyin muayene edilmesi önem arz eder. Muayene sonrasında net fiyat bilgisi verilebilir. Muayene için kliniğimizi hemen arayabilirsiniz.


İyileşme Süreci…
Ben aldırma uygulaması cerrahi bir uygulama olmakla beraber ameliyat gereksinim duyulmaz. Fakat nevüs dokusunun vücuttan alınması için çok ufak bir kesi gerçekleştirilmesi önem arz eder. Kişinin uygulama esnasında acı veya acı, sızı hissetmesi mümkün olmaz. Çünkü operasyon öncesinde uygulama yapılacak alana alansel uyuşturma(lokal anestezi) tatbik edilir. Ardından neşter ile kesi oluşumlarak ben alınır. Genellikle uygulama sonrasında dikiş atılması hemmez. Anca bazı hastalarda ben geniş bir alanı kapladığından nevüs dokusunun alınmasının ardından dikiş muamelenina da hem duyulabilir. Bu olayda pansuman gerçekleştirilmesi da hemecektir. Uygulama tamamlandığında hasta hemen günlük yaşantısını sürdürebilir ve işe gidebilir. Ben aldırma uygulaması klinik istisorunsuz gereksinim duyulmaz.

Bende Nasıl Bir Değişiklik Olursa Aldırmak Hemir?
Öncelikle öğrenilmesi lazım gelen konu yüz ve vücutta yer alan benlerin kesinlikle bi hekim tarafından kontrol edilmesi lazım olduğudir. Her ne kadar iyi huylu lezyonlar olsa da benler zaman içinde farklılık evrelerine girebilir ve kanser hücresine dönüşebilir. Kanserde erken teşhis büyük ehemmiyet taşır. Bu nedenle bedeninde ben olan kimselerin kesinlikle düzenli olarak benlerin kontrol edilmesini sağlaması önem arz eder. Bunun dışında benlerde bazen patolojik araştırma ihtiyacı doğabilir. Yani bu olayda benlerin alınması önem arz eder. Bu farklılıklari şu biçimde sıralayabiliriz:

Asimetrik görünüm
Kenarlarda düzensizlik
Sıra dışı bir renkte bulunması
Üstünde kabuklanma olması
Kanama bulunması
Kaşıntı bulunması
Çevresinde kızarıklık
6 mm’den daha çok büyümesi
Üstünde kıllanma bulunması
Şayet yüz veya vücuttaki benlerde bu farklılıklardan hiç biri oluşursa derhal benin alınması ve patolojik araştırmaya gönderilmesi önem arz eder.

Yalnız Şüpheli Benler mi Çıkarılmalı?
Aslında vücuttan benlerin alınması ekseriyetle bireyin görmeyi arzu etmemesinden kaynaklanıyor olsa da değişik gayelerle de bu benlerin alınması lazım olabilir. Lezyonların zararsız bulunması benlerin kesinlikle vücutta kalması lazım olduğu manasına gelmez. Benlerin görüntüsü kadar vücudun neresinde bulunduğu da son derece emniyetli olduğu görülmektedir. Çünkü bazı alanlarda durumlanmış olan benler sürekli olarak travmaya maruz kalabilir. Bu olayda benlerde kanama gibi olasılıklı olaylar ortaya çıkabileceği için alınması en doğru seçim olacaktır. Saçların içinde yer alan benler saç taranırken sürekli tarağa takılır. Bu olayda alınması daha mantıklı bir yol olur. Aynı olay sakal ve bıyık alanında yer alan yüz benleri için de uygulanmaktadır. Traş olurken yaralanması kaçınılmaz olduğundan alınmasında yarar olacaktır. İç çamaşırların kenar hizasında olan benler de sürekli tedirginlık verebilir. İç giyimin seçimini değiştirmek yerine bu benlerin alınması daha doğru olacaktır. El, ayak ve bacak alanında sürekli takılan yerlerde olan benlerin de alınmasında yarar var.

Vücutta Neden Yeni Benler Çıkar?
Pek çok sebepe göre vücutta ben sayısı artabilir. Bunlar arasında en çok kullanılmış sebep yaşına yükselmesidir. Yaşlanma ile beraber vücudun bilhassa gövde dış bölümünde (omuzlardan bikini alanıne kadar olan bölüm) ben sayısı süratle çoğalmaya başlayabilir. Aynı anda kanser çeşitleri de ben sayısını arttırabilir. Gebelik ben artışının bir diğer sebebidir. Güneşte fazla durma ben çoğalmasına sebebiyet verebilen bir diğer öğedur. Birtakım olaylarda kullanılacak ilaçların yan tesiri olarak da ben çoğalması oluşabilir. Kadınlarda menopoz zamanında vücutta yeni benler oluşabilir. Ben artışının bir diğer sebebi de hormonlardan kaynaklanan farklılıklardır. Hormon seviyesindeki oynamalar cilt benlerinde çoğalmaya sebebiyet verir. Bazen genlerden kaynaklı olarak da ben çoğalması oluşabilir.

Ben Takibinin Önemi
Herkesda kesinlikle birkaç adet ben bulunur. Açık tenli olan bayanlar ve erkekler takribî 10 ila 40 arasında bene sahiptir. Genel olarak vücutta 50’den fazla ben bulunması olayında bir kanser tipi olan melanom için olasılık daha yüksektir. Çünkü bu kanser tipi benlerde bazı farklılıklar bulunmasıyla kendini gösterir. Şayet vücudunuzda 50’den fazla ben bulunuyorsa kesinlikle 3 ila 6 aylık dönemler halinde estetik doktoru kontrolünden geçmelisiniz.


Sıkça Sorulan Sorular

Ben aldırmak ne kadar sürer?

Takribî 30 dakika içinde tamamlanan bir uygulamadir.

Her yaşta ben aldırmak mümkün mü?

İstenen her yaşta ben aldırmak mümkün olur.

Kulak içi, göz kapağı gibi yerlerden ben alınır mı?

Vücudun her alanında yer alan benler alınabilir. Yalnız uygulama zamanı zorlu alanlarda biraz uzayabilir.

Ben aldırmak olasılıklı midir?

Hiçbir olasılıki yoktur.

Ben aldırmak cilt üstünde lekelenmeye sebep olur mu?

Ciltte lekelenme olmaz. Yalnız hafif bir iz kalabilir.

Ben aldırdıktan sonra banyo tatbik edilir mı?

4 ila 7 gün alana su değdirmemek önem arz eder.

Ben aldırma sonrası dikişler ne zaman alınır?

Bölgedeki iyileşmeye göre 3 ila 4 gün sonrasında dikiş alınmaktadır.

Etrafına dövme yaptırarak gizlediğim ben aldırılabilir mi?

Evet. Dövme ile şekli gizlenmiş benler de alınabilmektedir.

Yüz ve vücut beni aldırdıktan sonra solaryuma gidilir mi?

Takribî 4 ay solaryum ve güneşlenme önerilmez.

Et beni aldırılabilir mi?

Et beni olarak tabir edilen hacimli benler de basitca alınabilir.

Et beni aldırmak kansere sebep olur mu?

Hayır. Ben aldırmak kansere sebebiyet vermez.

Ben operasyonundan sonra ilaç kullanılır mı?

Genellikle acı, sızı kesici ilaç kullanımına hem olmaz. Fakat enfeksiyon olasılıkine karşı antibiyotik kullanımı lazım olabilir.

Ben aldırma sonrasında makyaj tatbik edilir mı?

Takribî 15 gün alanni hijyenik tutmak lazım olduğunden makyaj bu sürede önerilmez.

Ben aldırma sonrası çukurluk oluşur mu?

Çukurluk olmaz. Yalnız çok büyük ve derin doku çıkarımında hafif çukurlaşma oluşabilir.

Ben aldırma sonrası ödem olur mu?

Bölgede hafif şişlik oluşabilir fakat zaman içinde geçer.

Ben aldırma sonrasında kızarıklık olağan mi?

Kuşkusuz kızarma olağan bir cilt tepkisidir. Kısa sürede geçecektir.

Ben aldırma sonrasında morarma olur mu?

Vücudun hangi alanından çıkarıldığına göre hafif morarma oluşabilir.

Sonradan çıkan siyah benler alınır mı?

Evet alınabilir.

Antalya Ben Aldırma | Antalya Koltuk Altı Botoks | Ameliyatsız Yüz Germe

Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.